portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Krakowskie Wzgórza - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Krakowskie Wzgórza - sprawy osiedlowe » Forum » przyszli mieszkańcy Krakowskich Wzgórz
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

przyszli mieszkańcy Krakowskich Wzgórz

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
myszos 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 14:11
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 14:15    Temat postu: przyszli mieszkańcy Krakowskich Wzgórz

Poszukuje ludzi, którzy kupili bądź też zamierzaja kupić mieszkania w blokach na osiedlu Krakowskie Wzgórza w celu podzielenia się naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi osiedla, developera, standardów mieszkaniowych, problemów, umów itp. Jako przyszli potencjalni sąsiedzi powinniśmy się podzielić naszymi obawami oraz plusami i minusami jakie zauważyliśmy, ponieważ niedługo zbliża się odbiór mieszkań i uważam, że lepiej by było, w razie jakiś problemów aby mieszkańcy występowali razem, a nie pojedyńczo, bo razem zawsze łatwiej coś zdziałać czy wymóc na developerze.
Na początek chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi mieszkań:
1. Według dokumentu standardów mieszkań, w mieszkaniach miała być gładź gipsowa, teraz podczas rozmowy z developerem okazuje się, że nie będzie gładzi tylko tynk gipsowy. Na dodatek wykończenie ścian tym tynkiem łagodnie mówiąc nie jest dobrej jakości - nierówne ściany, źle wykończone narożniki, dziury.
2. Problem, który się pojawił w innym wątku dotyczący odpływów wody z balkonów. Rzeczywiście uważam, że nie są one odpowiednio duże i przy śniegu i deszczu może się zbierać woda i zamarzając je zatykać. Czy ktoś może już na ten temat rozmawiał z wykonawcą czy developerem ?
Czy inni kupujący też to zauważyli i co o tym myślicie?
thegrimripper 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 16:59
Posty: 4
Skąd: Kraków - Krakowskie Wzgórza

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 17:04    Temat postu: Re: przyszli mieszkańcy Krakowskich Wzgórz

ad. 1) Nie zauważyłem żadnego niedbalstwa jeśli chodzi o ściany, ale to oczywiście tylko w moim mieszkaniu, trudno mi powiedzieć jak to może wyglądać w innych

ad.2) Słyszałem "na mieście" o problemie z tymi balkonami, aczkolwiek snu z powiek mi to nie spędza, bo mieszkanie mam na parterze Wink

Ja mam za to kolejne pytanie: czy orientujecie się, jak będzie wyglądać sprawa z miejscami parkingowymi przed budynkiem. Z tego co się orientuję, to ma ich być kilkanaście (ale ile dokładnie) w obrębie ogrodzenia naszych dwóch bloków. Czy ktoś zna może koszt takiego miejsca zewnętrznego?
4602712
Mimek78 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Kwi 07, 2010 19:47
Posty: 4
Skąd: Krk

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 19:23    Temat postu: do thegrimripper

Bywasz tutaj na forum wogóle??
Poprobi 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lip 16, 2010 3:43
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 3:59    Temat postu: Re: przyszli mieszkańcy Krakowskich Wzgórz

Witam. Jedyne zastrzeżenia jakie mam do mieszkań to takie, że:

- nie ma zamontowanych żadnych kontaktów
- nie ma zamontowanych skrzynki rozdzielczej (tej nad drzwiami)
- dojzad do bloku - dokladnie chodzi mi o ten rów wzdłóż 29-go listopada, który trzeba pokonać, żeby wjechać na ulicę Belwederczyków
- kanalizacja... (zainteresowani wiedzą o co chodzi... )

A teraz opiszę "ochy" i "achy: Smile Słyszałem dużo złych opinii na temat dojazdu i lokalizacji. Jeśli o mnie chodzi to jest całkowicie dobrze. W nocy na pewno nie będzie problemu z ruchem ulicznym, czy wracającymi z imprezy studentami Razz Blok znajduje się w taryfie I dla taxi, więc problem też znika Smile Jeśli chodzi o korki to jeśli się zna odpowiednie skróty to też naprawdę żaden problem Smile

Od 11 lat mieszkam na Prądniku Białym ( 2 km od Krakowskich Wzgórz) i z czystym sercem mogę polecić to osiedle Smile

Jeśli macie jakieś pytania piszcie PW, lub na mail'a: maddziad@wp.pl. Myślę, że mam sporo interesujących informacji dla przyszłych i aktualnych mieszkańców, bo całkiem nie dawno byłem na Belwederczyków i dużo się dowiedziałem na ten temat Smile

Do zobaczenia pod blokiem "sąsiedzi: ;P

P.S. http://krakow-krakowskie-wzgorza.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=55575
thegrimripper 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 16:59
Posty: 4
Skąd: Kraków - Krakowskie Wzgórza

PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 23:31    Temat postu: Re: przyszli mieszkańcy Krakowskich Wzgórz

Skróty: Węgrzce->Dziekanowice i po 5 minutach jestem na rogu Powstańców/Strzelców, więc nie jest źle
Taxi z placu Matejki pod blok = 18-19zł, więc bez tragedii.
4602712
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama